IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Organizacje

Go down 
AutorWiadomość
Skaza
Zwiadowca

avatar

Posty : 19
Data przyłączenia : 19/02/2014

PisanieTemat: Organizacje   Sob Lis 22, 2014 4:23 pm


HERIDA
Organizacja założona przez ludzi – dla ludzi. Pracować w niej mają zaszczyt tylko najwybitniejsze jednostki. Wybór osób nadających się na kadetów jest niezwykle precyzyjny ze względu na powagę przeznaczonego im zadania. Do szkolenia zostają dopuszczeni tylko ci, którzy wyróżniają się niezwykłymi umiejętnościami fizycznymi lub intelektualnymi. Od niedawna zaczęto przyjmować w szeregi kadetów również zmutowanych, mając na celu wykorzystanie ich nadludzkich zdolności.
Skoro tak wysoko postawiono poprzeczkę, jaki w tym cel? Otóż priorytetowy – uratować ludzi przed zagładą, bowiem od kiedy istoty z drugiego wymiaru przedarły się na Ziemię, zapanował chaos. Rząd rozłożył bezradnie ręce, toteż potrzebny był ktoś, kto będzie w stanie stanąć na czele armii i przeciwstawić się rządom tajemniczej dyktatorki. Najważniejsze zadania HERIDY to ochrona ludzi przed zagrożeniem ze strony Cor, eliminacja dziwnych istot, a także pozyskiwanie obiektów badawczych – dokładnie w takiej kolejności. Organizacja tworzona była w sekrecie, a ludzie dowiedzieli się o niej dopiero wówczas, gdy stworzyła już imperium z nowoczesnym sprzętem oraz wysoce wykwalifikowaną kadrą. Mimo to, każde z podejmowanych przez grupę działań jest ściśle tajne, a jakiekolwiek wycieki są praktycznie niemożliwe.


IRA
Te istoty nie pochodzą z Ziemi, a przynajmniej nie tej, którą znamy na co dzień. Pojawili się w momencie, w którym na odwiecznym płaszczu czasoprzestrzennym powstała skaza. Za cel obrali sobie pozyskać jak największą ilość ziem, eliminując przy tym rasę ludzką. Nieskorzy są do jakichkolwiek kompromisów, toteż wszelkie próby negocjacji z nimi okazały się zwykłą stratą czasu. Nikt nie wie, skąd bierze się u nich ta niesłychana żądza krwi, ale jedno jest pewne – zabiją każdego, kto ośmieli się im sprzeciwić. Nie prowadzą więzień, bowiem wszystkich wrogów uśmiercają.
IRA różni się od HERIDY również sposobem pozyskiwania nowych członków dla swych oddziałów. Prawda jest taka, że przyjmą każdego, kto nie posiada genu człowieka, jednakże musi on dowieść swojej lojalności. Dla każdego wybierają inny sposób, więc są one wyjątkowe i niepowtarzalne. Po podpisaniu cyrografu oraz złożeniu oficjalnej przysięgi, należy się do IRY. Nie ma tu podziału na kadetów i pełnoprawnych członków. Warto też wspomnieć, że zdrada lub próba opuszczenia organizacji karana jest śmiercią, więc jedynym sposobem jest skuteczna ucieczka.


ALAS
Jest to najbardziej pokojowe stowarzyszenie, założone przez istoty z Cor. Pragną one jedynie tego, by ludzie przyjęli ich na swoim świecie. Nie pochwalają działalności IRY, bowiem zarówno cel, jak i środki wykorzystywane do jego osiągnięcia mijają się zdecydowanie z marzeniem osób z ALAS. Również działalność HERIDY – będąca okrutną odpowiedzią na brutalny atak – nie jest według nich odpowiednim rozwiązaniem. W początkowym zamyśle miało być to nieduże, pokojowe stowarzyszenie, które mądrym słowem zaprowadzi pokój w tym zniszczonym przez nieustające walki świecie. Oczywistym jest jednak, że w świetle tak wielkiej bitwy, kilka zdań nic nie zmieni – ALAS w szybkim czasie zostało wciągnięte do wojny, a osoby będące częścią stowarzyszenia również chwyciły za broń. Mimo tego, żądza krwi nikomu nie przysłoniła pierwotnego celu, dlatego wciąż głównym mottem jest tutaj: „wolność, równość, braterstwo”. ALAS walczy o pokój i harmonię, która wieki temu została zakłócona – jednak nadzieja na jej odzyskanie nadal gości w sercach zarówno ludzi jak i istot z Cor.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Organizacje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» 004. Grupy i organizacje

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Organizacja :: 
Kompendium Wiedzy
-
Skocz do:  
PartnerzyBlackButlerHunterxHunter PBFStrefa Forumowych RPGSnM: Naruto PBFUpadli